נגר אחד - ריהוט משרדי | כסאות | כסא מחשב | ישיבה נכונה

ישיבה נכונה

גם אם הכסא לא מיועד למלך ספרד, הגב שלך חשוב לא פחות. אז כמה מילים בתקווה לחיים טובים ובריאים.
יציבה נכונה היא דרך פשוטה וחשובה לשמירה על עמוד שדרה תקין ולמניעה של כאב גב .
מחקרים מעידים על קשר הדוק בין היציבה שלנו למצב בריאותנו.
ישיבה ממושכת על כסא משרדי שאינו מותאם למבנה הגוף ואינו נותן תמיכה מספקת לגב תגרום ללחצים כבדים ורבים על איזור הצוואר וגב תחתון , עמוד השדרה נוצר לתנועה לכן יש לדאוג: להימנע מישיבה סטטית ממושכת ולהתאים כסא מחשב שמאפשר מבחינה ארגונומית תמיכה גבית טובה והתאמות גובה וזוויות הגב.
דוגמאות נוספות להנדסת אנוש לקוייה:
ישיבה שפופה, אי שימוש במשענות היד, כתפיים שמוטות לפנים, נשיאה של משא בצד אחד של הגוף, החזקת שפרפרת הטלפון בעזרת הכתף והצוואר, נעילת נעלי עקב גבוה, בגדים צמודים לגוף, שינה על מזרן וכרית שאינם תומכים במערכת השלד.
יש לזכור, לעמוד השדרה אין חלקי חילוף כאשר מפרקי הגב והדיסקים נפגעים זו פגיעה כרונית לכל החיים, פגיעה משמעותית באיכות החיים.

מספר טיפים לישיבה נכונה:
ישיבה ממושכת מול המחשב, לא בריאה מהרבה סיבות, אך היא בעיקר מעודדת יציבה לקויה שעם הזמן נשארת והופכת לחלק אינטגרלי מאיתנו. יציבה בעייתית, לא רק שלא מחמיאה אלא עלולה לקצר את השרירים ולגרום לכאב כרוני לטווח הארוך. ברוב המקרים אנשים נוהגים לשבת מול החשב כשהם כפופים, עם ראש רכון קדימה, ונטייה הצידה לכיוון היד שעל העכבר. חלק מאתנו נוהגים לשבת על קצה הכיסא, כך שנוצר קימור גדול ועומס על הגב התחתון. בכל המקרים האלה, עמוד השדרה נמצא כפוף או מסובב ולא כפי שהוא אמור להיות במצב ניטרלי.

1. כשעובדים לאורך זמן מול מחשב עדיף שתשבו מול מחשב נייח, שכן מחשב נייד גרוע אפילו יותר ליציבה, גם אם יושבים מול שולחן.

2. שימו לב שאתם יושבים על כיסא עם משענת, קרוב לשולחן, עם שני הישבנים עד הסוף של הכיסא. הגב העליון שלכם והנקודות התחתונות של השכמות נוגעות במשענת, מפרק הירך בתשעים מעלות וכך גם הברך.

3. למי שאינו מגיע לרצפה, הגבהה קטנה מתחת לכפות רגליים תעזור להשיג את הזוויות המומלצות.

4. שימו לב ששתי הרגליים על הרצפה ושני הישבנים על הכסא, חולקים את העומס.

5. המסך צריך להיות ממוקם מולכם כדי שלא תשבו עם ראש וגוף מסובבים לצד אחד במשך שעות וימים.

6. בנוסף, מסך המחשב צריך להיות בגובה העיניים, כדי שלא תצטרכו להרכין ראש, לכפוף את הגב, או לשמוט כתפיים קדימה. לשם כך רצוי להגביה אותו וניתן להשתמש בערימת ספרים או חוברות שאתם כבר לא צריכים.
7. רצוי לשבת על כיסא בגובה הנכון כך שהידיות יהיו בהמשך לגובה השולחן. בצורה זו יהיה לא ייווצר עומס על שורש כף היד והתעלה הכרפלית והכתפיים תוכלנה להיות נינוחות.

8. חשוב מאוד לקום מהשולחן מידי פעם בכדי להזרים דם ולצאת מהקיבעון התנועתי. אל תשבו שעות ללא הפסקה מול המחשב.
 

טריק נחמד שיעזור: שימו בקבוק מים לידכם ותשתו. כך גם תאלצו לקום לשירותים, וגם תרוויחו שתיית מים שחשובה מאוד לגופנו.


מה עלינו לדעת על בחירת כסא "ארגונומי" טוב?

בחירת כסא מתאים הינה צעד קריטי במניעת בעיות בריאות אצל אנשים שעובדים בתנוחת ישיבה. לפי הגישה הארגונומית, הישיבה נחשבת לפעילות ספציפית שמושפעת מהאופן שבו אדם יושב פועל בסביבת העבודה.
עליכם לקחת בחשבון מספר עקרונות בסיסיים:
  • כסא אחד לא מתאים לכולם. יש להתייחס לממדי הגוף של המשתמשים בעת בחירת כסא, כדי שזה לא יגרום לחץ על חלק אחד של הגוף בעוד שיתאים לו בחלק אחר.
  • איסוף מידע על גובה המשתמש. גובה המושב האופטימלי הוא כרבע מגובה הגוף. זהו כלל אצבע, מכיוון שהיחס בין גובה הגוף והרגליים יכול להיות שונה מאדם לאדם.
  • לא כל כסא מתאים לכל פעילות. לדוגמה, רופאי שיניים זקוקים לכסא אחר מזה שנחוץ לעובדי תעשייה או מפעילי מחשבים.

 


0
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק